PODLAHY GALOP

Ako sa starať o podlahu

POZITÍVNE EMÓCIE VĎAKA DOTYKU

Dizajn podláh sa dnes nezameriava len na oko, ale aj na dotyk. Jedná sa hlavne o kartáčované a olejované podlahy, ktoré sa opracúvajú pri niektorých dekoroch ručne a energia vložená týmto spôsobom do dreva v nás vyvoláva pozitívne emócie hlavne pri dotyku. Aj napriek tomu, že podlaha sa má posudzovať z výšky očí,  sme svedkami toho, že zákazník pociťuje potrebu ju hladkať rukou   a nevie sa dočkať, kedy sa po nej prejde prvýkrát naboso v svojej obývačke.

Lakovaný povrch uzatvára póry dreva, vďaka čomu je odolný voči oderu, presušeniu, drobným škrabancom a ľahko udržiavateľný. Môžete si zvoliť lesklý, saténový, matný, alebo dokonca ultramatný lak, kde Vás bude problém presvedčiť, že to drevo nie je surové, ale ošetrené.

Olejovaný povrch dodáva podlahe úplne prirodzený vzhľad, odhaľuje jemnú štruktúru a kresbu dreva a zvýrazňuje jeho farbu. Podlahy napustené olejom sa tiež ľahko udržiavajú, ale pretože póry dreva ostávajú otvorné / drevo dýcha/ , dochádza časom k presušeniu povrchu, hlavne po vykurovacom období, kedy je potrebné olejový film obnoviť pomocou špeciálnych prostriedkov.

 Olejovanie sa najčastejšie kombinuje s kartáčovaním, alebo ručným  škrabaním dreva, čím sa dosiahne štrukturovaný, veľmi plastický povrch. Odtieň dreva môžeme ešte upraviť morením, alebo dymením / zmena farby v celom priereze /. Keď k tomu pridáme skosenie hrán, ktoré dodajú podlahe dynamiku, výsledkom je jedinečný rustikálny vzhľad.